HomePomorskie

Zabójstwo koło Słupska. Prokuratura zna wyniki sekcji. Motyw zbrodni wciąż poszukiwany

Zabójstwo koło Słupska. Prokuratura zna wyniki sekcji. Motyw zbrodni wciąż poszukiwany

Znane są już wyniki sekcji zwłok zamordowanego Wojciecha N., którego ciało odkopano w niedzielę w lesie między Siemianicami a Jezierzycami. Z dziewięciu do sześciu zmalała liczba podejrzanych.

Liczne obrażenia ciała zadanie ostrym narzędziem, które doprowadziło do wykrwawienia i w efekcie do śmierci. To przyczyna zgonu 46-letniego Wojciecha N., którego ciało odkopano w niedzielę 8 grudnia w lesie w pobliżu podsłupskich Siemianic. O opinię w tej sprawie śledczy ze Słupska zwrócili się do patomorfologów z Gdańska. Tutejsza prokuratura okręgowa, nie podaje daty zgonu mężczyzny, który wg policyjnych komunikatów miał zaginąć w poniedziałek 2 grudnia. W czwartek 5 grudnia wizerunek i dane Wojciecha N. z adnotacją „daktyloskopowany” pojawiły się na policyjnej stronie zaginionych, w ostatni weekend poszukiwania i śledztwo nabrało rozmachu. Straż pożarna pod nadzorem policji przeczesywała Słupię, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji Gdańsk i komendy miejskiej dokonywali zatrzymań w Słupsku i Trójmieście, a Centralne Biuro Śledcze Policji weszło do słupskiego szpitala po hospitalizowanego podejrzanego.

 

Działania te nie ograniczały się tylko do Pomorza. Trzech zatrzymań dokonano w Zabrzu, ale okazało się, że do sprawy potrzeba jest tylko jedna z tych osób. W sumie zatrzymano dziewięciu mężczyzn. W większości są to osoby bardzo dobrze znani policji z uwagi na ich wcześniejszą karalność oraz powiązania ze światem przestępczym. Wczoraj ta liczna skurczyła się do sześciu. – W dalszym ciągu trzem osobom przedstawiono zarzut udziały w zabójstwie – informuje prok. Paweł Wnuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku. – Dwóm postawiono zarzut utrudniania śledztwa i zacierania śladów, przy czym jedna z nich usłyszała zarzut posiadania broni gazowej.

 

Szósty podejrzewany będzie odpowiadać za posiadanie narkotyków. Trójka pozostałych zatrzymanych ma odpowiadać w charakterze świadków. Przypomnijmy, prokuratura zawnioskowała o tymczasowe aresztowanie dla czwórki mężczyzn. Sąd Rejonowy w Słupsku w poniedziałek i wtorek zgodził się na trzymiesięczną sankcję dla Fabian M., Wojciecha N. i Łukasz D. do niedawna aresztowany w sprawie podpalenia mieszkania przy ul. Fałata. To Łukasza D. CBŚP aresztowało w szpitalu. Wobec Krzysztofa S. zastosowano areszt na okres dwóch miesięcy. W dalszym ciągu nieznany jest motyw tego zabójstwa. Jak nas wczoraj zapewniono, podlega on badaniu przez prokuraturę.

 

aip

COMMENTS