HomePomorskie

“Zabójca Adamowicza nie trafi do więzienia, zostanie uznany za niepoczytalnego”? Oświadczenie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

“Zabójca Adamowicza nie trafi do więzienia, zostanie uznany za niepoczytalnego”? Oświadczenie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Stefan W., który zadał śmiertelne ciosy nożem Pawłowi Adamowiczowi, nie będzie sądzony w procesie karnym. Najprawdopodobniej trafi na leczenie do zamkniętego szpitala psychiatrycznego – twierdzi portal Wyborcza.pl, który powołuje się na swoje nieoficjalne informacje.

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, która jest gospodarzem śledztwa w sprawie głośnego morderstwa przekonuje, że nie ma na ten temat żadnych informacji i czeka na opinię psychiatrów, którzy orzekną czy 27-latka czeka proces przed sądem, czy orzeczenie o niepoczytalności i leczenie. Otrzymaliśmy oświadczenie rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w tej sprawie.

 

Oświadczenie rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku: “W związku z artykułem prasowym zamieszczonym na portalu wyborcza.pl Trójmiasto, dnia 6 czerwca 2019 roku, autorstwa Pawła Wojciechowskiego pt. >>Nieoficjalnie: Zabójca Pawła Adamowicza nie trafi do więzienia. Zostanie uznany za niepoczytalnego<< prokuratura oświadcza, że nie są znane zaprezentowane w artykule wnioski biegłych, dotyczące oceny poczytalności podejrzanego Stefana W. Obecnie, biegli analizują wyniki przeprowadzonych w toku obserwacji sądowo-psychiatrycznej badań podejrzanego i na jej podstawie dokonają oceny jego poczytalności. Ocena ta zostanie przedstawiona w pisemnej opinii. Do czasu opracowania opinii i przekazania jej prokuraturze brak jest podstaw do sugerowania w jakiekolwiek formie, jaka będzie ocena stanu poczytalności podejrzanego w chwili zarzuconego mu przestępstwa. Prosimy przedstawicieli mediów o nie powielanie zaprezentowanej w artykule informacji dotyczącej oceny poczytalności podejrzanego. Grażyna Wawryniuk pf rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku”.

 

aipCOMMENTS