HomePOLSKA

Żabka przestanie handlować w niedziele? “S” chce zmian w zakazie handlu

Żabka przestanie handlować w niedziele? “S” chce zmian w zakazie handlu

Żabka przestanie handlować w niedziele? Istnieje tak możliwość, gdyż nie wszystkim podoba się fakt, że Żabka obchodzi niedzielny zakaz handlu statusem placówki pocztowej. Handlowa “Solidarność” zapowiada, że w tej kadencji Sejmu będzie domagała się zmian w ustawie. Do wprowadzenia zmian przymierzano się już przed rokiem – przy składaniu projektu ustawy o nazwie lex Żabka, poseł Janusz Śniadek z PiS mówił, że ma on zapobiegać oszustwom. Trudno jednak odmówić sklepom Żabka faktu, że są placówkami pocztowymi. Przypomnijmy, że żaden sąd do tej pory tego nie przyznał.

 

Żabka obchodzi niedzielny zakaz handlu, dzięki posiadaniu statusu placówki pocztowej. Nie wszystkim się to podoba. Handlowa “Solidarność” zapowiada zmiany. Zdaniem “S” korzystanie z luki prawnej to zakłamywanie rzeczywistości.

 

– W tej chwili takie sklepy, jak Żabka wykorzystują lukę prawną, a przecież nie są placówkami pocztowymi. Posłowie powinni wrócić do zapisu z naszego projektu i placówka pocztowa powinna być całkowicie wyrzucona z ustawy – powiedział na łamach “Super Expressu” Alfred Bujara, przewodniczący handlowej “S”. Bujara zapowiedział wnioskowanie o pilne zmiany w tej sprawie. Jak twierdzą związkowcy, obecnie Żabka:

 

Projekt zmian, który uderza w sieć Żabka leży w Sejmie już od roku. Doczekał się on nawet specjalnej nazwy – lex Żabka – przypomina serwis “Finanse WP”. Przy składaniu projektu, poseł Janusz Śniadek z PiS mówił, że ustawa ma zapobiegać oszustwom. Co na to Żabka? Sklep broni się faktami, że działalność pocztowa cały czas się rozwija.

 

– Było ponad 100 spraw sądowych na wniosek Państwowej Inspekcji Pracy i żaden sąd nie miał żadnych wątpliwości, że franczyzobiorcy działają zgodnie z prawem. – powiedział na łamach “SE” Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Żabki.

 

TK aip


COMMENTS