32.8 C
Chicago
środa, 12 czerwca, 2024

Zaangażować dzieci i młodzież w kampanię przeciw dopalaczom

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jeżeli ta kampania ma trafić do młodych – to im trzeba oddać głos.

Tak o planowanej przez rząd kampanii przeciwko dopalaczom mówi psycholog z Fundacji Dzieci Niczyje Lucyna Kicińska. Koordynatorka telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 podkreśla, że to młodzi ludzie mają największą wiedzę na temat potrzeb i motywów, jakimi kierują się osoby próbujące dopalaczy.
Jak zaznacza Lucyna Kicińska, problem dopalaczy powraca cyklicznie, a działania służb odpowiedzialnych za przeciwdziałanie widać „od wydarzenia do wydarzenia”. Ekspertka FDN podkreśla, ze dopisywanie kolejnych środków do listy substancji zakazanych jest nieskuteczne. Jej zdaniem, należy rozważyć wprowadzenie karalności rozprowadzania jakichkolwiek substancji psychoaktywnych.
W ostatnich kilku dniach na Śląsku doszło do ponad 200 zatruć dopalaczami, kilkadziesiąt przypadków odnotowano też w innych regionach kraju . Prawdopodobnie zatrucia są spowodowane przez substancję nazywaną „mocarz”, która zwiera syntetyczny kanabinoid 800 razy silniejszy od tego typu narkotyku naturalnego.
Od lipca zaostrzono prawo. Do listy substancji zakazanych dopisano większość dotychczasowych dopalaczy – których rozprowadzanie jest traktowane jak posiadanie i handel narkotykami.

IAR Bożena Falkowska/to/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520