4.5 C
Chicago
piątek, 29 marca, 2024

Z mapy Łodzi znikają punkty rozrywki. Koronawirus zabił kolejne firmy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jeden z największych i najbardziej popularnych figlorajów w Łodzi, Zabawa Park przy al. Piłsudskiego, zakończył działalność na dobre.

 

Z powodów finansowych z mapy łódzkich sal zabaw zniknęła też istniejąca od 22 lat na rynku retkińska Agatka i znajdująca się na Teofilowie Ufolandia (ta sala zabaw przeniosła się do internetu). Właściciele pozostałych figlorajów w Łodzi są na skraju bankructwa.

 

Figloraje w Łodzi w dramatycznej sytuacji

 

– Wiosną byliśmy zamknięci przez cztery miesiące. Gdy na przełomie września i października interes nieco się ruszył (klienci m.in. zaczęli zamawiać imprezy zamknięte), po okropnie słabych wakacjach, ponownie rząd ogłosił lockdown naszej branży – relacjonuje Wacław Brancewicz, właściciel sali zabaw „Smocza Kraina” przy ul. Maratońskiej.

 

– Miesięczne koszty utrzymania sali to olbrzymi wydatek – poza czynszem (który ze względu na powierzchnię figlorajów czasami przekracza 10 tys. zł – przyp.red.) trzeba zapłacić za media i opłacić pracowników. Skąd na to wziąć? – pyta ze zdenerwowaniem.

 

Łódzkie sale zabaw zamknięte

 

Jak twierdzi pan Wacław, z pierwszej tarczy rządowej starczyło zaledwie na jeden miesiąc opłat. Nic nie wskazuje, że druga fala pandemii przyniesie większe wsparcie od rządu. Za pozostałe miesiące trzeba było kombinować z innych źródeł, albo popaść w długi. Właściciele zamkniętych figlorajów nie zamierzali zadłużać się bardziej, dlatego zlikwidowali działalność. Zamknęła się stacjonarnie Ufolandia, słynna Agatka i działający zaledwie od 2 lat, ale lubiany przez łodzian, figloraj Zabawa Park. Wyposażenie wyprzedawali w sieci, często po kosztach.

 

– Sala zabaw to ogromna inwestycja – mówi Wacław Brancewicz. – Dlatego daje sobie czas do 27 grudnia (terminu zakończenia lockdownu – przyp.red.). – Mam nadzieję, że w styczniu będziemy mogli znów się otworzyć.

 

Przypominamy, że przez trzy letnie miesiące właściciele sal zabaw i parków rozrywki musieli wprowadzić szereg obostrzeń. Stworzyć osobne wejście i wyjście dla obiektu (żeby wchodzący i wychodzący nie spotykali się), zarządzać przerwy techniczne (często przerywając toczącą się zabawę) na dezynfekcję powierzchni i wyposażenia, skrupulatnie pilnować zmiany skarpetek.

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520