HomeUSA

Yelp – 60% biznesów zamkniętych przez COVID, zamknęło się na stałe

Yelp – 60% biznesów zamkniętych przez COVID, zamknęło się na stałe

Dane zebrane przez Yelp wskazują, że coraz więcej właścicieli biznesów na terenie USA musi zdecydować się na permanentne zamknięcie lokali, ze względu na brak płynności finansowej podczas pandemii.

Z danych opublikowanych przez portal Yelp 163,735 biznesów pozostaje zamkniętych. Dany dotyczą stanu na 31 sierpnia. Jest to spadek z 180,000, które łącznie zamknęły się na samym początku pandemii.

Z drugiej strony, niestety to 23% wzrost zamkniętych lokali w porównaniu do połowy lipca. A mowa tutaj tylko o lokacjach zamkniętych, przynajmniej na razie, tymczasowo.

Yelp, poza liczbą tymczasowo zamkniętych lokali, bierze również pod uwagę całkowite zamknięcie biznesu. Ta liczba stale rośnie przez ostatnie pół roku, i wynosi obecnie 97,966. Oznacza to, że ponad 60% właścicieli, nie otworzy ponownie drzwi dla klientów.

“Podsumowując, dane zebrane przez Yelp wskazują na to, że liczba zamkniętych biznesów stale rośnie, z 34% wzrostem biznesów zamkniętych na stałe, w porównaniu do połowy czerwca” – powiedział w wywiadzie dla CNBC, wiceprezes Yelp, Justin Norman.

“Pomimo tego, jak mocno sytuacja dotknęła małe biznesy, widzimy że usługi domowe, profesjonalne czy motoryzacyjne był w stanie przetrwać efekty pandemii lepiej niż inne biznesy” – dodaje Norman.

Każdy sektor handlu radzi sobie inaczej z tym co się obecnie dzieje. Na każde 10 zamkniętych restauracji, co czwarta zrobiła to na stałe. To samo tyczy się sklepów profesjonalnych i branżowych.

W przypadku sektora beauty, nie otworzy się już nawet co szósty lokal.

Najwięcej “zamkniętych drzwi” odnotowany na terenie Los Angeles i Nowego Jorku.

W LA, zamknięto już 15,000 biznesów z czego połowę na stałe. W NYC odnotowano 11,000 zamknięć, ale tutaj już 63% nie przyjmie nigdy klientów.

 

PS

COMMENTS