XXIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie “Bogowie Wojny”

XXIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie “Bogowie Wojny”

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu. W tym roku nasz festyn odbywa się pod hasłem “Bogowie Wojny”, a jego głównymi bohaterami będą wojownicy oraz ich boscy opiekunowie. Poprzez pryzmat wojny i wojowników pokażemy Wam jak wyglądało życie duchowe w odległej przeszłości.

 

Zobaczymy jak wyglądały obrzędy dzięki którym wojownicy dostawali boską siłę by zwyciężać, opowiemy również co działo się z nimi po śmierci. Wojownicy zaprezentują taktykę walk oraz swoje uzbrojenie. Odbywać się będą inscenizacje dzięki którym poznacie starożytnych i wczesnośredniowiecznych bogów. Walki będą głównym punktem imprezy obok którego na wszystkich naszych trzech rekonstrukcjach toczyć się będzie życie, nie do końca spokojne…. ze względu na temat ;) rzemieślnicy z Polski i zagranicy zaprezentują rzemiosła, spróbować można będzie smaków z dawnych kuchni.

 

Będą koncerty i warsztaty tańców dawnych. Dla najbardziej dociekliwych odbywać się będą prelekcje i wykłady. W czasie festynu można będzie również zobaczyć wystawę “Miecze Europy” która w przejrzysty i dostępny sposób opowiada niezwykłą historię i symbolikę miecza. Prezentowana wystawa przygotowana została przez Igora D. Górewicza – Trzygłów Pokazy Historyczne.

 

Bilety: ulgowy: 12 zł normalny: 15 zł dzieci do lat 6 bilet bezpłatny osoby niepełnosprawne i specjalnej troski wraz z opiekunami 1 zł.

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0