HomeKultura

XVII Międzynarodowe Targi Książki w Wilnie

XVII Międzynarodowe Targi Książki w Wilnie

W Wilnie rozpoczynają się XVII Międzynarodowe Targi Książki. Jest to największa tego typu impreza w państwach bałtyckich. Polską prezentację przygotowało miasto Wrocław, Instytut Książki w Krakowie we współpracy z Instytutem Polskim w Wilnie.
Instytut Polski w Wilnie razem z miastem Wrocław oraz Instytutem Książki w Krakowie przygotował wystawę “Wrocław- Europejska Stolica Kultury”. Odbędą się warsztaty artystyczne dla dzieci z polską ilustratorką Małgorzatą Gurowską. W ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza odbędzie się projekcja filmu “W pustyni i w Puszczy”. Międzynarodowe Targi Książki są miejscem spotkań wydawnictw, autorów i czytelników . To świetna okazja do nabycia nowości wydawniczych po atrakcyjnych cenach.
W tegorocznych Wileńskich Międzynarodowych Targach Książki bierze udział rekordowa liczba 300 wystawców z całego świata. Impreza potrwa do niedzieli 28 lutego. Organizatorzy liczą, że Targi odwiedzi przeszło 60 tysięcy osób. Polska książka na Litwie jest znana i lubiana. W czasach sowieckich była ona dla Litwinów byłą swoistym oknem na świat.

/IAR/ Renata Widtmann, Wilno/pbp

COMMENTS