14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Wzrasta zainteresowanie językiem polskim w UE

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Kijowie świętowany jest Europejski Dzień Języków. Polska oferta cieszy się największym zainteresowaniem. Obchody zorganizowały działające na Ukrainie instytuty kultury państw Unii.
Mieszkańcy Kijowa mogą zapoznać się z językami i kulturą m.in. Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Czech i Polski. Ukraińcy mogą też przejść szybki kurs europejskich języków.
Kilkupoziomowy budynek na ulicy Wołoskiej pęka w szwach, oprócz ukraińskiego słychać tu języki krajów Unii Europejskiej. Zainteresowanie ogromne, najwięcej jednak odwiedzających przy stanowisku Instytutu Kultury Polskiej w Kijowie. Jak mówi jego dyrektor Ewa Figel – najwięcej przychodzi ukraińskiej młodzieży. Interesuje ją możliwość studiów w Polsce i nauki języka polskiego. Dużym zainteresowaniem cieszą się też broszury dotyczące polskiej transformacji i reform, które zostały wprowadzone w naszym kraju.
„Mam na imię Wika” – przedstawia się nastolatka, która przyszła do polskiego stanowiska. Jak tłumaczy, po polsku potrafi na razie się tylko przedstawić, ale postanowiła nauczyć się języka. Jak mówi, była niedawno w Warszawie i bardzo zafascynował ją nasz kraj. Europejski Dzień Języków ustanowiony został 14 lat temu przez Radę Europy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Paweł Buszko, Kijów / gaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520