HomePOLSKA

Wznowienie negocjacji rządu z nauczycielami. ZNP znów odrzuca ofertę porozumienia, Solidarność zgadza się na ugodę

Wznowienie negocjacji rządu z nauczycielami. ZNP znów odrzuca ofertę porozumienia, Solidarność zgadza się na ugodę

Rozpoczęła się kolejna tura negocjacji w sprawie strajku nauczycieli. Do Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog w Warszawie przybyli przedstawiciele rządu i związków zawodowych.

 

***

Z ostatniej chwili: ZNP znów odrzuca ofertę porozumienia, Solidarność zgadza się na ugodę!

Dwie oświatowe centralne związkowe odrzuciły propozycje rządu, “Solidarność” zdecydowała się zawrzeć porozumienie – poinformowała reprezentująca rząd w rozmowach z nauczycielami wicepremier Beata Szydło. To wynik rozmów ostatniej szansy w Centrum “Dialog” przed zapowiadanym na jutro przez Związek Nauczycielstwa Polskiego bezterminowym strajkiem w oświacie.

***

 

Przed rozmowami wicepremier Beata Szydło powiedziała, że rząd jest gotów do podpisania porozumienia. Mamy dobrą ofertę, która została przedstawiona związkom zawodowym – podkreśliła wicepremier. “Dla nas ważne jest to, żebyśmy się porozumieli i podpisali porozumienie, żeby egzaminy odbyły się normalnie, bez stresów dla młodzieży i uczniów” – podkreśliła polityk.
Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz przed rozpoczęciem rozmów źle ocenił dotychczasowe propozycje w sprawie podwyżek dla nauczycieli. Sławomir Broniarz powiedział, że już w piątek związki zawodowe odrzuciły postulaty rządu. “Jeżeli to będzie powtórzenie tego pakietu dla edukacji no to niestety, tak wówczas jak i teraz mam nadzieję, że wszystkie związki zawodowe go odrzucą, dlatego, że on jest generalnie nie do zaakceptowania” – podkreślił przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego.
W spotkaniu biorą udział przedstawiciele ZNP, FZZ i oświatowej „Solidarności”. W piątek wicepremier Beata Szydło złożyła nową propozycję, którą odrzucili związkowcy. Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych podtrzymały wcześniejsze deklaracje rozpoczęcia strajku w szkołach w poniedziałek 8 kwietnia.

IAR/wcześ/tvpinfo/sp/kj

COMMENTS