HomeŚwiat

Wzmożone środki bezpieczeństwa na francuskich ulicach

Wzmożone środki bezpieczeństwa na francuskich ulicach

Wzmożone środki bezpieczeństwa we Francji przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Trzecia największa impreza sportowa rozpocznie się nad Sekwaną za cztery dni.
Redaktor naczelny Przeglądu Sportowego Michał Pol odczuł teraz wzmożona pracę służb podczas pobytu w Paryżu na turnieju tenisowym. W okolicach kortów Roland Garros przechodni byli sprawdzani na wyrywki. On sam w hotelu przed wejściem był sprawdzany, również zawartość jego bagażu.
Michał Pol przypomina jednak mundial w RPA. Przed mistrzostwami świata w 2010 roku mówiło się wiele o możliwości ataków terrorystycznych, zwłaszcza ze strony Al-kaidy. Do żadnej tragedii nie doszło. Na miejscu jednak problem stanowili lokalni bandyci. On sam został napadnięty. W jego aucie, jadącym w korku, została wybita szyba. Skradziono sprzęt komputerowy oraz karty płatnicze.
Michał Pol zwraca przy okazji uwagę, że nie wszystkie sytuacje uda się przewidzieć. W 2002 roku, podczas Igrzysk w Salt Lake City, kilka miesięcy po zamachach z 11 września 2001 roku, służby stanęły na wysokości zadania. Nie było żadnych niebezpiecznych incydentów. Ale sześć lat wcześniej, podczas Igrzysk w Atlancie doszło do zamachu w miasteczku olimpijskim, w wyniku, którego zginęły dwie osoby, a ponad sto zostało rannych.

TS/IAR/Kamil Szwarbuła/magos, Fot. Dreamstime

COMMENTS