Występ Erykah Badu w Szczecinie najlepszym koncertem 2019 w Polsce

Występ Erykah Badu w Szczecinie najlepszym koncertem 2019 w Polsce

Nie zmierzysz jej żadną miarą. Nie przypiszesz do żadnej kategorii – tak w ubiegłym roku zapowiadano szczeciński koncert Erykah Badu, światowej gwiazdy neo soul. Dziś wiemy, że występ artystki da się jednak przypisać do jednej wyjątkowej kategorii – „Koncert Roku”.

Wydarzenie zdobyło wyjątkowy tytuł w prestiżowej ankiecie czytelników „Jazz Top” magazynu Jazz Forum. Głosowanie organizowane jest na łamach czasopisma od blisko 40 lat w kilkunastu kategoriach.

 

– Kategoria „Koncert roku” funkcjonuje w ankiecie JF dopiero od niedawna, ale jest jedną z najważniejszych, ponieważ odwzorowuje te wydarzenia, które najbardziej zapadły w pamięć jazzowej publiczności na przestrzeni roku – wyjaśnia Joanna Pieczykolan, sekretarz redakcji magazynu Jazz Forum.

 

– Koncert Erykah Badu z Culture Revolution podczas festiwalu Szczecin Jazz był wydarzeniem niezwykłym – jednym z największych koncertów, jakie odbyły się w Polsce w 2019 roku. Dodatkowo Sylwester Ostrowski był pierwszym polskim muzykiem, który stanął na scenie wspólnie z królową neo soul. „Koncert Roku” odbył się w ramach festiwalu Szczecin Jazz.

 

Producentem imprezy była Szczecińska Agencja Artystyczna. Zwycięstwo zostanie uczczone 29 stycznia o g. 20. w klubie Jazzment – tortem i występem Beaty Andrzejewskiej.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0