HomeTechnologie

Wystartowała usługa mPojazd. Aplikacja w telefonie zamiast dowodu rejestracyjnego

Wystartowała usługa mPojazd. Aplikacja w telefonie zamiast dowodu rejestracyjnego

Aplikacja mObywatel wzbogaciła się o kolejną usługę. Od kilku dni dostępne są w niej informacje z dowodu rejestracyjnego pojazdu, karty pojazdu oraz status ubezpieczenia OC. Na razie usługa mPojazd jest dostępna dla posiadaczy telefonów z systemem operacyjnym android. Trwają prace nad wdrożeniem jej do systemu IOS. 

Jak mówi minister Cyfryzacji Marek Zagórski, usługa może być bardzo pomocna w przypadku kontroli drogowej, czy stłuczki. “W takich przypadkach dokumenty wyświetlane w aplikacji w zupełności wystarczą” – zapewnił Zagórski. W usłudze znajdziemy między innymi dane pojazdu – markę, rok produkcji, numer rejestracyjny oraz numer VIN.
Usługa mPojazd posiada ponadto funkcję, która na 30 dni przed zakończeniem umowy przypomina o upływającej ważności badań technicznych samochodu i OC. Marek Zagórski podkreśla, że może to uchronić właściciela samochodu przed nieprzyjemnymi konsekwencjami. Za nieważne ubezpieczenie OC grożą kary finansowe, a samochód bez ważnych badań technicznych może być odholowany na koszt właściciela.
W aplikacji nie wyświetlą się samochody firmowe, wypożyczone i leasingowane.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/A. Pszoniak/dyd

COMMENTS