13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Wysłuchanie Polski na unijnej naradzie ministerialnej potwierdzone

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wysłuchanie Polski na unijnej naradzie ministerialnej potwierdzone – odbędzie się w najbliższy wtorek w Luksemburgu, choć Warszawa próbowała dziś jeszcze je opóźnić. Z informacji brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że zdecydowana większość ambasadorów zdecydowała, że do wysłuchanie dojdzie w przyszłym tygodniu. 

Nie ma też radykalnych zmian co do organizacji samego wysłuchania w porównaniu z ubiegłym tygodniem, choć rola Komisji Europejskiej została nieco umniejszona. Zabiegała o to Polska, która chciała w ogóle wyeliminowania przedstawiciela Komisji argumentując, że sprawą zajmą się już unijne kraje.
Plan, jak dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio jest taki, że wysłuchanie rozpocznie Komisja Europejska, która przedstawi fakty, później państwa członkowskie będą zadawać pytania, a następnie na nie odpowiadać będzie Polska.
Dyskusję ma podsumowywać nie Komisja Europejska, jak wcześniej planowano, a Bułgaria kierująca pracami Unii. I na zakończenie spotkania zapadnie decyzja o kolejnych krokach.
Na razie ustalono, że będzie to jedno wysłuchanie, czy będą kolejne- okaże się we wtorek.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Beata Płomecka,Bruksela/mcm/dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520