Wysłannik z Korei Północnej osobiście przekazał amerykańskiemu prezydentowi list od Kim Dzong Una

Wysłannik z Korei Północnej osobiście przekazał amerykańskiemu prezydentowi list od Kim Dzong Una

Prezydent Donald Trump potwierdził, że 12 czerwca w Singapurze dojdzie do spotkania z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. 
Wysoki rangą przedstawiciel Korei Północnej spotkał się dziś w Waszyngtonie z Donaldem Trumpem. Kim Yong-chol osobiście przekazał amerykańskiemu prezydentowi list od Kim Dzong Una. Była to pierwsza od prawie 20 lat wizyta północnokoreańskiego polityka w Białym Domu. Prezydent Trump powiedział dziennikarzom po spotkaniu, że wierzy iż Kim Dzong Un potwierdził zaangażowanie w denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego.
Wczoraj Kim Yong-chol spotkał się z sekretarzem stanu Mikiem Pompeo. Amerykanin nazwał spotkanie merytorycznym. Podczas spotkania miał zostać omówiony harmonogram planowanego spotkania liderów obu krajów.
W połowie ubiegłego tygodnia Donald Trump odwołał zaplanowane na 12 czerwca w Singapurze spotkanie z Kim Dzong Unem. Amerykański prezydent tłumaczył swoją decyzję wyrażaną w ostatnim czasie wrogością ze strony władz Pjongjangu. Nie wykluczył jednak, że mimo odwołania spotkania, do osobistej rozmowy z przywódcą Korei Północnej ostatecznie dojdzie.
Z kolei w piątek Donald Trump oświadczył, że USA toczą rozmowy z przedstawicielami Korei Północnej w sprawie zorganizowania spotkania z Kim Dzong Unem. “Prowadzimy bardzo produktywne rozmowy z Koreą Północną dotyczące przywrócenia szczytu, który, jeśli dojdzie do skutku, prawdopodobnie odbędzie się w Singapurze w tym samym dniu, 12 czerwca” – napisał na Twitterze Donald Trump.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/AFP/RTR/BBC/dwi/kanoCOMMENTS

WORDPRESS: 0