HomeSport

Wyścig bolidów Formuły 1 z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Wyścig bolidów Formuły 1 z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Do niecodziennego pojedynku między bolidami Formuły 1 doszło o świcie w Warszawie. W celu uczczenia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej PKN Orlen zorganizował wyścig między kierowcą wyścigowym Robertem Kubicą, a Bartłomiejem Marszałkiem kierującym motorowodnym bolidem F1H2O. W wydarzeniu wzięła również ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny, która na niebie wykonała flagę Polski. Samolotom akrobacyjnym towarzyszył Boeing 737 „Marszałek Józef Piłsudski” należący do Polskich Sił Zbrojnych.

Prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział, że firma angażuje się w projekty, które krzewią pamięć o najważniejszych wydarzeniach historycznych, a dzisiejszy wyścig był hołdem złożonym bohaterom biorącym udział w bitwie w roku 1920. Taka forma upamiętnienia ma dotrzeć przede wszystkim do młodych ludzi i przypomnieć im, że Cud nad Wisłą wpłynął na historię Polski i Europy.

Wyścig nie został wcześniej zapowiedziany, a cały projekt utrzymywany był w ścisłej tajemnicy. Z wydarzenia powstała relacja filmowa i zdjęciowa. Wyniki rywalizacji Roberta Kubicy i Bartłomieja Marszałka poznamy 15 sierpnia, w rocznicę Bitwy Warszawskiej.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/PKN Orlen/TVP Info/d kwi/w dwi/

COMMENTS