HomePOLSKA

Wyrok wobec Macierewicza nakazujący mu przeprosić byłego agenta WSI uchylony

Wyrok wobec Macierewicza nakazujący mu przeprosić byłego agenta WSI uchylony

Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił wyrok wobec Antoniego Macierewicza nakazujący mu przeprosić byłego agenta WSI Aleksandra Makowskiego – informuje portal niezalezna.pl. Sprawa trafi do ponownego rozpatrzenia. 

Aleksander Makowski pozwał Antoniego Macierewicza o naruszenie dóbr osobistych. Domagał się przeprosin i wpłaty 50 tysięcy złotych na cel społeczny. Była to reakcja na wypowiedź w Sejmie z 2014 roku. Antoni Macierewicz mówił wówczas, że “tacy ludzie jak Makowski” oraz talibowie są odpowiedzialni za śmierć polskich żołnierzy w Afganistanie. “On całe życie zwalczał polski ruch niepodległościowy i działał dla układu sowieckiego” – mówił wówczas poseł PiS.
W grudniu 2017 roku warszawski Sąd Okręgowy nakazał byłemu szefowi MON publikację przeprosin i wpłatę 25 tysięcy złotych na konto jednej z fundacji. Jak się dowiedział portal niezalezna.pl, w apelacji sędzia uznał większość zarzutów przedstawionych w apelacji. Sąd uchylił zaskarżony wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania warszawskiemu Sądowi Okręgowemu.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/niezalezna.pl/to/wk

COMMENTS