HomePILNE

Wyrok skazujący Jana Śpiewaka to kolejny argument dany PiS-owi na tacy w kwestii reformy wymiaru sprawiedliwości

Wyrok skazujący Jana Śpiewaka to kolejny argument dany PiS-owi na tacy w kwestii reformy wymiaru sprawiedliwości

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin powiedział, że wyrok skazujący Jana Śpiewaka to kolejny dowód na konieczność reformy wymiaru sprawiedliwości. W piątek Sąd Okręgowy w Warszawie uznał aktywistę za winnego w procesie o zniesławienie, który wytoczyła mu Bogumiła Górnikowska – Ćwiąkalska, córka byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 o kondycji polskich sądów świadczy między innymi przebieg tak zwanej afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Jarosław Sellin mówił, że autorów afery reprywatyzacyjnej, czyli tak zwanych “czyścicieli kamienic” do tej pory nie ukarano w należyty sposób, natomiast sąd skazał osobę, która takim procederom się sprzeciwiała – zaznaczył wiceminister.

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał wypowiedzi Jana Śpiewaka dotyczące sposobu, w jaki Bogumiła Górnikowska – Ćwiąkalska wykonywała funkcję kuratora oraz jej roli w aferze reprywatyzacyjnej za pomówienie. Działacz społeczny ma zapłacić grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych i nawiązkę w wysokości 10 tysięcy złotych. Uzasadnienie wyroku jest niejawne.

Wczoraj z Janem Śpiewakiem spotkał się prezydent Andrzej Duda.

IAR/PR24/Kurek/mt

COMMENTS