HomeŚląskie

Wypadek z udziałem dwóch autokarów w powiecie kłobuckim. Wielu rannych

Wypadek z udziałem dwóch autokarów w powiecie kłobuckim. Wielu rannych

W miejscowości Panki w powiecie kłobuckim doszło do wypadku z udziałem dwóch autokarów. Dwanaście osób zostało rannych, z czego cztery osoby znajdują się w stanie poważnym, lecz niezagrażającym życiu.

Rzecznik komendy powiatowej PSP w Kłobucku młodszy brygadier Mariusz Gosławski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że w najcięższym stanie jest kierowca jednego z autokaru, który w wyniku wypadku został zakleszczony w pojeździe. “Musiał być wyciągany przez strażaków” – wyjaśnił.

Starosta kłobucki Henryk Kiepura powiedział TVP Info, że najprawdopodobniej pierwszeństwo przejazdu wymusił kierowca autobusu, który wyjeżdżał z drogi gminnej z ulicy Górniczej w Pankach. Drugi autokar podróżował drogą wojewódzką 494 relacji Częstochowa-Opole.

Jednym z autokarów wracali uczniowie jednej ze szkół podstawowych z terenu powiatu kłobuckiego z basenu w Olesnie, a drugim dzieci po zajęciach szkolnych. W sumie oba autokary przewoziły prawie 50 uczniów.
Na miejscu pracują służby ratownicze – 4 karetki pogotowia i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. O wypadku zostali poinformowani rodzice, którzy odbierają dzieci z miejsca wypadku. Zapewniono im pomoc psychologiczną.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/wczesn./d Wj/w dw

COMMENTS