HomePomorskie

Wypadek pociągu pasażerskiego w okolicach Kwidzyna. Wśród rannych jest czworo dzieci

Wypadek pociągu pasażerskiego w okolicach Kwidzyna. Wśród rannych jest czworo dzieci

W Smętowie Granicznym pod Kwidzynem doszło do wypadku kolejowego, w którym zostało poszkodowanych 20 osób. Nie ma ciężko rannych. Pociąg osobowy TLK Pogoria relacji Gdynia-Bielsko-Biała uderzył w tył składu towarowego, który zjeżdżał na bocznicę.

Na miejscu trwała akcja ratunkowa, a od godz. 3 w nocy ruch pociągów został wznowiony. Wśród rannych jest czworo dzieci. Jedno z dzieci zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala, a troje przewieziono do szpitala karetkami.

Jak poinformował Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP, podróżni mają zapewnioną opiekę, zostali przeniesieni do świetlicy gminnej, na miejscu są im wydawane ciepłe napoje. Rozmówca TVP Info powiedział, że standardową procedurą w tego typu wypadkach jest, po udzieleniu pomocy rannym, opracowanie komunikacji zastępczej i zorganizowanie objazdów.
Według informacji podanych przez zastępcę komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Piotra Sochę w TVP Info na miejscu działa 17 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej oraz karetki pogotowia ratunkowego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/wczesn./mile/ppCOMMENTS