Wypadek na kolei w Katowicach Piotrowicach: Pociąg pendolino potrącił kobietę

Wypadek na kolei w Katowicach Piotrowicach: Pociąg pendolino potrącił kobietę

Wypadek śmiertelny na kolei w Katowicach Piotrowicach. W czwartek 24 maja około godziny 6.00 miało miejsce potrącenie przez pociąg Pendolino IC z Bielska-Białej do Warszawy. Służby prowadzą czynności na miejscu wypadku. Zginęła kobieta. Ruch pociągów na trasie Katowice – Tychy został wstrzymany. Jak wynika z ustaleń policji, kobieta przechodziła w miejscu niedozwolonym.

 

Pociąg Intercity potrącił kobietę przy dworcu kolejowym w Katowicach Piotrowicach. Kobieta nie żyje. Na razie nie jest znana jej tożsamość. Na miejscu trwają oględziny prokuratorskie. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Pasażerowie pendolino maja się przesiąść do innego pociągu w kierunku Warszawy. Na trasie Katowice – Tychy pociągi nie kursują. Kobieta została potrącona przez pociąg Intercity z Bielska-Białej do Warszawy. Ruch pociągów został wstrzymany w obu kierunkach.

 

– W tej chwili mamy przerwę w ruchu pociągów, ponieważ ciało znajduje się na obu torach, w obu kierunkach – mówi Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP PLK. Dodaje, że przygotowano zastępczą komunikację od Katowic Ligoty do Tychów. – Pociągi intercity jadą okrężnie przez Tychy, Orzesze Jaśkowice do Katowic – mówi Karniewski. – Natomiast pasażerowie z pociągu Pendolino, który jechał z Bielska do Warszawy już są przesadzani. Są dwa pociągi, które jadą do Warszawy. Jest możliwośc by pasażerowie się przesiedli się na stacji Katowice – Piotrowice – dodaje Karniewski. Na miejscu jest policja i prokurator. Na chwilę obecna trudno stwierdzić, kiedy zostanie przywrócony ruch pociągów.

 

Do wypadku doszło dzisiaj rano około 5.45 na stacji Katowice -Piotrowice. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta przechodząc przez tory w miejscu niedozwolonym, została potrącona przez pociąg relacji Bielsko-Biała -Warszawa. Niestety zginęła na miejscu. Obsługa pociągu była trzeźwa. Policjanci ustalają tożsamość kobiety. Obecnie na miejscu policjanci prowadzą oględziny miejsca zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Ruch pociągów jest wstrzymany. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia zostaną wyjaśnione w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0