HomeUSAMiami

Wypadek dźwigu żurawia w centrum Miami na Florydzie

Wypadek dźwigu żurawia w centrum Miami na Florydzie

Co najmniej pięciu pracowników zostało hospitalizowanych w środę po tym, jak dźwig przenoszący ciężki pręt zbrojeniowy na placu budowy w Miami nagle przestał działać i spadł na ziemię, powodując, że stalowe pręty wbiły się w dwóch pracowników.
Ekipy ratunkowe były w stanie uwolnić uwięzionych pracowników, używając dużych narzędzi do przecięcia stali.


Ranni pracownicy zostali przewiezieni do Jackson Memorial Hospital w Ryder Trauma Center i zostali umieszczeni na liście w stanie krytycznym.
„Coś źle działało i się poluzowało” – powiedział porucznikowi z pogotowia ratunkowego Pete Sanchez.
„Dwaj uwięzieni pod gruzami zostali przebici prętem w górnej części ciała. Wycinamy je ”. Co najmniej trzech innych pracowników było w stanie się uwolnić. Inny został usunięty ze stosu prętów zbrojeniowych po przybyciu Miami Fire Rescue, który początkowo nazwał ten incydent „częściowym zawaleniem się budynku”.
Władze podały, że na ziemi poza terenem budowy nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Do wypadku doszło około południa w projekcie wieży biurowej w rejonie Brickell Plaza, który był w budowie i ma stać się drugim co do wysokości budynkiem w hrabstwie Miami-Dade.
Inwestycja pod nazwą 830 Brickell znajduje się w samym sercu śródmieścia miasta.

Filmy z telefonów komórkowych podobno pokazywały robotników budowlanych próbujących uwolnić swoich współpracowników od prętów zbrojeniowych, podczas gdy inni krzyczeli w panice.

Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem brytyjskiej firmy budowlanej Ant Yapi i Civic Construction z Miami Beach, według wydziału budowlanego miasta Miami. Jego deweloperem była OKO Group LLC.

Civic Construction wydało później oświadczenie, w którym stwierdzono, że pięciu pracowników zostało rannych i wszyscy byli „przytomni” w szpitalu. Firma podała, że szósty pracownik został opatrzony na miejscu zdarzenia i zwolniony
„Podobno są stabilni i otrzymują opiekę po urazach. Bezpieczeństwo naszych pracowników i wykonawców jest zawsze naszym najwyższym priorytetem. Współpracujemy z wydziałem budowlanym [miasta Miami] i OSHA w wewnętrznym dochodzeniu w celu ustalenia przyczyny dzisiejszego incydentu i zapobieżenia jego ponownemu wystąpieniu ”- to oficjalne oświadczenie dewelopera.
JK

COMMENTS