8.4 C

Wyniki pierwszych meczów 1/8 finału Ligi Europy

Zespoły Genku i Olympique Lyon wydają się być najbliżej ćwierćfinałów po pierwszych meczach 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europy. Zespół z Genku wygrał w Gandawie z miejscowym klubem aż 5:2 (dwie bramki Mbwany Samaty); gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, a od 84. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Andersona Esitiego.
Bardzo dobrze w II połowie zagrali piłkarze Olympique Lyon, którzy do przerwy przegrywali u siebie z Romą 1:2, a wygrali 4:2. Bramkarz rzymskiego klubu Wojciech Szczęsny spędził mecz na ławce rezerwowych; w kadrze meczowej Lyonu nie było Macieja Rybusa.
Skromną, jednobramkową zaliczkę mają po pierwszym meczu Celta Vigo (zwycięstwo u siebie nad Krasnodarem 2:1), FC kopenhaga (2:1 u siebie z Ajaxem Amsterdam) oraz Anderlecht Bruksela, który na wyjeździe pokonał APOEL Nikozja 1:0 (Łukasz Teodorczyk grał w ekipie gości do 59. minuty).
Mecze Olympiakosu Pireus z Besiktasem Stambuł, Schalke z Borussią M’gladbach i FK Rostów z Manchesterm United zakończyły się remisem 1:1.