2.9 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Wyniki piątkowych meczów ligi NBA

Lider ligi NBA Golden State Warriors przegrał piątkowy mecz; zwycięstwa odnieśli m.in. obrońcy tytułu Cleveland Cavaliers, a także klub Marcina Gortata Washington Wizards.

Golden State po dogrywce przegrali u siebie z Memphis Grizzlies 119:128. Goście doprowadzili do dogrywki dzięki znakomitej grze w IV kwarcie, którą wygrali 32:13. Bohaterem ekipy gości był Mike Conley, który doprowadził do dogrywki, a łącznie rzucił 27 punktów; tyle samo zdobył Zach Randolph. Najskuteczniejszy w szeregach gospodarzy był Stephen Curry – 40 punktów.
Golden State ponieśli 6. porażkę w 37. meczu sezonu i pozostają nie tylko najlepszym zespołem Zachodu, ale całych rozgrywek. W tabeli Konferencji wyprzedzają San Antonio Spurs, którzy mają bilans 29 zwycięstw – 7 porażek. Na trzecim miejscu są Houston Rockets, którzy na wyjeździe pokonali Orlando Magic 100:93 (po 19 pkt. rzucili dla Houston Ryan Anderson, a dla Orlando D.J. Augustin). To 7. z rzędu zwycięstwo Houston, a 29. w 38. meczu sezonu.

Na Wschodzie liderem pozostają Cleveland Cavaliers, którzy na wyjeździe pokonali najsłabszy zespół rozgrywek, Brooklyn Nets 116:108. 36 punktów dla obrońców tytułu LeBron James; 32 pkt. zdobył Kyrie Irving. Cleveland mają bilans 27-8 i wyprzedzają Toronto Raptors (24-11) oraz Boston Celtics, którzy musieli się napracować, by pokonać u siebie drugi najsłabszy zespół rozgrywek, Philadelphia 76ers 110:106 (dla gospodarzy: 26 pkt. Avery Bradley, Al Horford 19 pkt. i 12 zbiórek; dla gości Joel Embiid – 23 pkt). Boston ma bilans 22-14.
Dziewiąte miejsce na Wschodzie zajmuje zespół Marcina Gortata, Washington Wizards, który wygrał u siebie z Minnesotą Timberwolves 112:105, a Polak rzucił 19 punktów i miał 10 zbiórek.

Zamykający tabelę Wschodu, a zarazem najsłabsi w całych rozgrywkach Brooklyn Nets mają bilans 8-27; zespół z Filadelfii jest przedostatni (9-25).