Wykluczenie Joanny Lichockiej z Rady Mediów Narodowych możliwe?

Wykluczenie Joanny Lichockiej z Rady Mediów Narodowych możliwe?

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych powiedział, że państwo musi finansować media publiczne. W ten sposób Krzysztof Czabański skomentował sprawę rekompensaty z budżetu państwa dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

Krzysztof Czabański zaznaczył, że media te pełnią bardzo ważną rolę w państwie. “Media publicznie – lepiej lub gorzej – spełniają ważne funkcje wobec ogółu społeczeństwa: przedstawiają naszą rację stanu, bronią naszych interesów, są zobowiązane do przedstawiania rzetelnych informacji, upowszechniania kultury i mecenatu nad twórcami” – wyliczał Krzysztof Czabański. Dodał, że media komercyjne z różnych powodów nie mogą pełnić tych funkcji.

Krzysztof Czabański powiedział także, że nie ma mowy o wykluczeniu Joanny Lichockiej z Rady Mediów Narodowych. To reakcja na gest posłanki po głosowaniu o udzieleniu rekompensaty mediom publicznym. Szef Rady Mediów Narodowych powiedział, że przeprosiny posłanki kończą sprawę. “Jej zbyt emocjonalną reakcję, za którą zresztą przeprosiła, połączono w sposób manipulatorski i w gruncie rzeczy ohydny ze sprawą badania i leczenia ludzi chorych na nowotwory” – mówił Krzysztof Czabański.

W ostatni piątek sejm przyjął rekompensatę dla mediów publicznych w wysokości prawie 2 miliardów złotych. Jest to zadośćuczynienie za utracone wpływy z abonamentu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak /mk/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0