HomeSport

Wygrane liderów. Blackhawks powiększa przewagę

Wygrane liderów. Blackhawks powiększa przewagę

Liderzy obu konferencji odnieśli zwycięstwa w sobotnich meczach sezonu zasadniczego hokejowej ligi NHL.

Prowadzący w Konferencji Zachodniej Chicago Blackhawks wygrali po dogrywce z Toronto Maple Leafs 2:1, a liderzy na wschodzie Washington Capitals pokonali Tampa Bay Lightning 5:3.

Porażki poniosły druga i trzecia drużyna Konferencji Zachodniej. Minnesota Wild przegrali z New York Rangers 2:3, a San Jose Sharks ulegli Anaheim Ducks 1:2.

W innych spotkaniach Edmonton Oilers pokonali Vancouver Canucks 2:0, St. Louis Blues wygrali z Arizona Coyotes 3:0, Columbus Blue Jackets zwyciężyli po dogrywce New York Islanders 3:2, a Montreal Canadiens po rzutach karnych wygrali z Ottawa Senators 4:3.
Washington Capitals mają już 100 punktów i prowadzą w tabeli Konferencji Wschodniej, wyprzedzając Columbus Blue Jackets (98 pkt) i Pittsburgh Penguins (97 pkt). Na szczycie Konferencji Zachodniej są Chicago Blackhawks (97 pkt), przed Minnesota Wild (92 pkt) i San Jose Sharks (91 pkt).
Po osiem najlepszych drużyn z obu konferencji awansuje do fazy play-off, gdzie będzie się toczyć rywalizacja o Puchar Stanley’a.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / fj

COMMENTS