HomeŚwiat

Wydobyto część ciał koreańskich turystów z łodzi, która zatonęła w Budapeszcie na Dunaju

Wydobyto część ciał koreańskich turystów z łodzi, która zatonęła w Budapeszcie na Dunaju

Trwa akcja wydobycia wraku łodzi turystycznej, która 29 maja przewróciła się do góry dnem na Dunaju w Budapeszcie. Zginęło wówczas 20 osób, w większości turystów z Korei Południowej. Osiem osób uważa się za zaginione.

Pierwsze szczątki ofiar majowej katastrofy na Dunaju w Budapeszcie już przetransportowano do Korei Południowej, gdzie odbyły się pogrzeby. Jak podaje “Korea Joongang Daily”, powołując się na państwową agencję Yonhap, krewni czterech ofiar czekali we wtorek rano na lotnisku międzynarodowym Incheon na przybycie urn z prochami swych bliskich. Odbyły się już też pierwsze pogrzeby w Korei, m.in. małżeństwa, które wybrało się na wycieczkę do Europy i uczestniczyło w tragicznym wypadku. Jak podaje serwis BBC, we wtorek wyciągnięto na powierzchnię zatopioną łódź “Syrenę”, która obróciła się do góry dnem i zatonęła 29 maja. Dotychczas akcję ratowniczą utrudniała wysoka fala na Dunaju.

 

W wydobytej łodzi – na zdjęciach z akcji widać jej kabinę i górny pokład wystające ponad wodę – prawdopodobnie znajdują się ciała kolejnych ofiar. W sumie w wyniku katastrofy zginęło 20 koreańskich turystów, węgierski kapitan łodzi, a być może również 8 kolejnych osób, które uznaje się za zaginione. Do katastrofy doszło po tym, jak łódź “Syrena” zderzyła się na rzece z większą jednostką ze Szwajcarii. W wyniku uderzenia “Syrena” odwróciła się do góry dnem i zatonęła. Pasażerowie nie mieli szans na uratowanie się.

 

aip

COMMENTS