Wydawca “Wprost” i “Do Rzeczy” zatrzymany przez CBA. Jest jedną z osób podejrzanych o wyłudzenie 29 mln zł

Wydawca “Wprost” i “Do Rzeczy” zatrzymany przez CBA. Jest jedną z osób podejrzanych o wyłudzenie 29 mln zł

Agenci CBA zatrzymali cztery osoby w sprawie wyłudzenia prawie 29 mln zł na szkodę firmy specjalizującej się w budowie i remontach infrastruktury kolejowej poprzez fikcyjne umowy i faktury – informuje portal tvp.info. Jednym z zatrzymanych ma być Michał L. – wydawca tygodników “Wprost” i “Do Rzeczy”.

W czwartek rano Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby w związku z wyłudzeniem prawie 29 milionów złotych na szkodę firmy, która specjalizuje się w budowie i remontach infrastruktury kolejowej poprzez fikcyjne umowy i faktury.

 

– Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu prowadzi czynności w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień przez syndyka i inne osoby przez wyprowadzanie pieniędzy z mas prowadzonych upadłości, a następnie ich pranie przy użyciu szeregu fikcyjnych podmiotów gospodarczych – tłumaczy portalowi rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Portal informuje także, że jedną z zatrzymanych osób jest Michał L. – wydawca znanych polskich tygodników – “Do Rzeczy” i “Wprost”.

 

Biuro czynności przeprowadziło na terenie Warszawy i okolic, Torunia i Lublina. – Jak ustalono w toku postępowania zatrzymani przez CBA na podstawie szeregu pozornych umów i ustnych porozumień wystawiali fikcyjne faktury VAT, na podstawie których wyprowadzili z masy upadłość jednej ze spółek środki pieniężne. W prokuraturze usłyszą zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przekroczenia uprawnień, działania na szkodę spółki i fałszowania dokumentacji – czytamy w komunikacie CBA. Prowadzący postępowanie nie wykluczają, że lista podejrzanych i zarzutów się powiększy.

 

MJ aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0