“Wydaj płytę z Będzie Głośno”: W najbliższy piątek do sprzedaży trafi debiutancka płyta Marty Zalewskiej,

“Wydaj płytę z Będzie Głośno”: W najbliższy piątek do sprzedaży trafi debiutancka płyta Marty Zalewskiej,

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi debiutancka płyta Marty Zalewskiej, zwyciężczyni konkursu radiowej Czwórki “Wydaj płytę z Będzie Głośno”. Wydawcą płyty jest Polskie Radio.

Do drugiej odsłony konkursu zgłosiło się prawie 170 artystów. Wygrała wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i multiinstrumentalistka Marta Zalewska. Na jej płycie, wydanej dzięki Czwórce i Agencji Muzycznej Polskiego Radia będzie można usłyszeć utwory zainspirowane rock and roll’em lat 60.
Jak mówi Marta Zalewska, “zwycięstwo w konkursie Czwórki i wydanie własnej płyty to kolejny krok w karierze”. “To jest największe marzenie i ono właśnie się spełnia. Wydanie debiutanckiego albumu z autorską muzyką, to dla muzyka sesyjnego, pracującego w zawodzie od wielu lat i realizującego się w tym co robi, to jest jeszcze szczebel wyżej. Coś, na co pracowało się długo i co było ścieżką z tych <>”, mówi Marta Zalewska.
Marta Zalewska pochodzi z rodziny o głębokich tradycjach muzycznych. “Występuję w zespole z moim bratem stryjecznym, gitarzystą Pawłem Zalewskim. Paweł ma brata rodzonego Piotra, który jest multiinstrumentalistą. Moja mama zaśpiewała na płycie. A mój mąż jest basistą, kompozytorem i producentem i jego też można usłyszeć na mojej płycie”, wyjaśnia Marta Zalewska.
“Będzie głośno” to jedyny w Polsce program radiowy, który umożliwia debiutującym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Audycji Damiana Sikorskiego można posłuchać w piątki między 18.00 a 20.00.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Martyna Szymczakowska/gaj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0