Wybuch w zakładach chemicznych w Krupskim Młynie – zginęła jedna osoba

Wybuch w zakładach chemicznych w Krupskim Młynie – zginęła jedna osoba

Do wybuchu doszło w zakładach chemicznych w Krupskim Młynie. Wiadomo już, że jedna osoba nie żyje, natomiast dwie są ranne. Na miejscu jest pogotowie ratunkowe.

Spółka NITROERG S.A. działa od 1 grudnia 2006 roku po formalnym połączeniu Spółek NITRON S.A. i ZTS „ERG-BIERUŃ” S.A. Działalność produkcyjna spółki prowadzona jest w dwóch zakładach zlokalizowanych w: Krupskim Młynie (produkcja: materiałów wybuchowych nitroglicerynowych i amonowo-saletrzanych, zapalników elektrycznych, systemu inicjowania nieelektrycznego, rurki detonującej, lontów detonujących, dodatku do paliw NITROCET 50®) oraz w Bieruniu (produkcja: materiałów wybuchowych emulsyjnych, nitroglicerynowych i amonowo-saletrzanych, nieelektrycznego systemu inicjowania, zapalników elektrycznych).

W październiku 2004 r. w Zakładach Tworzyw Sztucznych Nitron doszło do podobnej tragedii. Ofiarami eksplozji w Krupskim Młynie były dwie kobiety (45-letnia i 50-letnia). Siła wybuchu była wtedy tak wielka, że doszczętnie zniszczyła budynek, w którym pracowały kobiety. Przyczyną była eksplozja 300 kg metanitu, materiału używanego m.in. w górnictwie.

OSZ (aip), Fot. Archiwum red.COMMENTS

WORDPRESS: 0