Wybory: Ostatni dzień na dopisanie się do spisu wyborców poza miejscem zamieszkania

Wybory: Ostatni dzień na dopisanie się do spisu wyborców poza miejscem zamieszkania

Jeszcze dziś można dopisać się do spisu wyborców poza miejscem swego zamieszkania. W tym celu należy wypełnić i wysłać stosowny wniosek do urzędu gminy, w której będziemy przebywać w dniu głosowania.

Wniosek powinien zawierać nasze podstawowe dane – przypomina rzecznik prasowy Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Dąbrówka. “W takim wniosku wpisujemy swoje imię lub imiona, nazwisko, numer PESEL i adres, pod którym na stałe ujęci jesteśmy w rejestrze wyborców. Wniosek można złożyć w urzędzie gminy lub przez internet za pośrednictwem platformy ePUAP. Cała procedura jest bezpłatna” – informuje Wojciech Dąbrówka.

Dziś musimy złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w konkretnej gminie w Polsce. W przypadku chęci zagłosowania za granicą, wnioski można wysyłać do czwartku. Dokumenty przyjmują polscy konsulowie – dodaje rzecznik. “Do konsula trafiają dokumenty od osób mieszkających na stałe w Polsce i chcących głosować za granicą w konkretnym obwodzie głosowania. Do konsulatów wysyłają wnioski również Polacy mieszkający poza terytorium kraju na stałe” – precyzuje Wojciech Dąbrówka.

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, między godziną siódmą, a dwudziestą pierwszą. Wówczas uprawnieni do głosowania wybiorą czterystu sześćdziesięciu posłów i stu senatorów.

IAR / M. Fedusio/SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0