HomeNew York

Wybitni Polacy w USA wybrani

Wybitni Polacy w USA wybrani

Każdego roku na początku maja ma miejsce rozstrzygnięcie amerykańskiej edycji Konkursu “Wybitny Polak”. W tym roku już po raz dziewiąty podczas uroczystości w Los Angeles, Chicago i Nowym Jorku wręczone zostaną statuetki tegorocznym laureatom. Nowojorska Uroczystość będzie miała miejsce 8 maja w Konsulacie Generalnym na Manhattanie.
Tegorocznymi laureatami konkursu zostali: w kategorii osobowość – nauczycielka i pedagog Eugenia Aniśko, w kategorii kultura – aktorka i pisarka Dagmara Domińczyk, w kategorii biznes – prezes Classic Travel Małgorzata Majcherczyk, w kategorii nauka – prof. dr inż. Andrzej Targowski, a w kategorii młody Polak – sportowiec Wojciech Szuliński.
Celem Konkursu „Wybitny Polak” jest kreowanie pozytywnego wizerunku Polaków, prezentowanie ich dokonań oraz wyróżnienie i promocja naszych rodaków, którzy potrafili odnieść sukces w kraju oraz poza jego granicami. Od 2011 roku oprócz edycji światowej, odbywają się także edycje regionalne Konkursu, w ramach których Wybitni Polacy wybierani są we Francji, USA, Austrii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Stwarza to okazję do promowania osób znanych i szanowanych na emigracji, a jednocześnie zupełnie anonimowych w Polsce.

COMMENTS