19.6 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Wulgaryzmy nie będą dłużej karane. Michigan modernizuje prawo

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przeklinanie w obecności kobiet czy dzieci, fałszowanie podczas śpiewania amerykańskiego hymnu – to część „przestępstw”, za które nie będzie już grozić kara na terenie stanu Michigan.

Gubernator Rick Snyder podpisał we wtorek siedem dokumentów eliminujących archaiczne przepisy prawne. – Modernizacja stanowego rządu to proces, który nieustanie trwa. Doceniam pracę legislatury, polegającą na analizie kodeksu karnego i likwidacji punktów, które nie mają sensu w XXI wieku – oświadczył.

Wśród wycofanych przestępstw jest m.in. deptanie krzaków jeżyny i odmowa pomocy przy gaszeniu ognia w lesie. Najbardziej doniosłe jest jednak odstąpienie od karania za używanie wulgaryzmów. W 1998 zdezaktualizowane stanowe prawo zwróciło uwagę całego kraju po tym, jak w hrabstwie Arenac mężczyzna wypadł z kajaku do rzeki Rifle i 75 razy wypowiedział słowo F**k, gdy w pobliżu byli 5-letni chłopiec i 2-letnia dziewczynka. „Przeklinający kajakarz”, jak zaczęto go nazywać, został uznany za winnego, ale w 2002 roku wygrał sprawę w sądzie apelacyjnym, który uznał liczące ponad sto lat prawo za przestarzałe.

(dr)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520