18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Wulgaryzmy w czeskich mediach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zniesienie kar za wulgaryzmy w radiu i telewizji – taką nowelizację ustawy audiowizualnej przygotowało czeskie ministerstwo kultury. Zgodnie z propozycją, stacje radiowe i telewizyjne przez całą dobę będą mogły nadawać wszystkie rodzaje programów.
Do tej pory między godziną 6:00 a 22:00 nadawcy nie mogli emitować programów, w których byłyby obecne słowa powszechnie uznane za wulgarne. Nowelizacja zakłada, że w telewizji wprowadzony zostanie system piktogramów informujących o kategorii wiekowej, dla której przeznaczony jest dany program. Zatem odpowiedzialność za to, co zobaczą dzieci, będą ponosić przede wszystkim rodzice. Wprowadzenie jednolitego systemu oznaczeń wiekowej kategorii programów jest jednym z punktów umowy koalicyjnej obecnego rządu. Czesi nie ukrywają, że pomysł z piktogramami zaczerpnęli od innych krajów europejskich.
Obowiązujące obecnie prawo doprowadziło do pewnego paradoksu. Kiedy na antenie radia publicznego w czasie audycji na żywo prezydent państwa użył wulgaryzmów, stacja musiała zapłacić karę. W rezultacie radio zrezygnowało z regularnych audycji z udziałem głowy państwa. Co ciekawe, podobne ograniczenia nie obowiązują stacji radiowych i telewizyjnych nadających tylko w internecie i w sieciach kablowych.

IAR/Tomasz Dawid Jędruchów/Praga/to/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520