HomePOLSKA

Wszyscy byli premierzy zaproszeni na expose Mateusza Morawieckiego

Wszyscy byli premierzy zaproszeni na expose Mateusza Morawieckiego

Na wtorkowe expose Mateusza Morawieckiego zaproszeni zostaną wszyscy byli premierzy, kierujący rządami po 1989 roku. Rzecznik rządu Piotr Mueller powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że zdaniem władz potrzebne jest, by osoby rządzące Polską w poprzednich latach były zapraszane na podobne wydarzenia.

Rzecznik podkreślił, że decyzja ta miała także związek z 30-leciem przemian ustrojowych w Polsce. “Oczywiście, każdy z nas może różnie oceniać poszczególne rządy, które sprawowały władze w Polsce w ostatnich 30 latach” – powiedział Piotr Mueller. “Krytyczna ocena jest czasem potrzebna, ale nie zmienia to faktu, że byli premierzy działali na rzecz państwa polskiego. W związku z tym takie zaproszenie zostanie do nich skierowane” – powiedział rzecznik rządu.

Dodał, że byłoby “dobrym zwyczajem”, gdyby w przyszłości ta idea była kontynuowana. Podkreślił, że niezależnie od realizowanych programów politycznych i różnic między ugrupowaniami, powinien zostać zachowany element ciągłości władzy państwowej i realizacji wspólnych interesów kraju.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Pilecki/mk/Siekaj

COMMENTS