Wstrząsający film z tresury niedźwiadków w cyrku (wideo)

Wstrząsający film z tresury niedźwiadków w cyrku (wideo)

PETA (People for the Ethical Treatment of Animals – Ludzie na Rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt – międzynarodowa organizacja, walcząca na rzecz praw zwierząt) zamieściła w internecie film przedstawiający, w jaki sposób tresuje się niedźwiadki do pracy w cyrku.

Na nagraniu słychać, jak niedźwiadki tresowane przez pracownika cyrku, a następnie zamknięte w ciasnej klatce, wyją.

 

TS/youtube.comCOMMENTS

WORDPRESS: 5
 • comment-avatar
  agnieszka 4 lata

  Żal zwierzaków bardzo, ale dodatkowo rykoszetem obrywa się polskim cyrkom z tradycjami, które do zwierząt mają stosunek zupełnie inny niż przedstawiony na filmie powyżej… Większość cyrkowców zwierzęta traktuje jak przyjaciół.

 • comment-avatar
  Clark K. 4 lata

  Wszystko pięknie (czy raczej, w tym przypadku, strasznie – bez dwóch zdań!), ale to wszystko dzieje się w Chinach. Z opisu samego filmiku:
  “Throughout China, circuses, traveling shows, and roadside zoos force animals—including bears, monkeys, tigers, lions, dogs, and others—to perform for the public. A PETA Asia investigator visited 10 different circuses and animal training facilities in the city of Suzhou, which alone encompasses more than 300 circuses, and documented animal abuse and suffering on a massive scale.”
  Z Waszego tekstu nie wynika, gdzie są takie metody stosowane, można więc pomyśleć, że każdy cyrk takie metody stosuje względem swoich zwierząt.

  • comment-avatar
   tamara 4 lata

   No dokładnie, ale komu się obrywa? naszym…

 • comment-avatar
  Hana 4 lata

  Dokładnie, to ze w Azji tak się traktuje zwierzęta nie znaczy że u nas tez. Mam nadzieję, ze to szaleństwo się w końcu wyjaśni!

 • comment-avatar
  mon30 4 lata

  To jest straszne, serce śicka, lecz kometarz do artykułu powinien zawierać informację o tym, że to, co się dzieje w Azji nijak się ma do polskiej rzeczywistości gdzie cyrk to rodzina