HomeUSABoston

Wstrząsające morderstwo lubianej nauczycielki. Mąż stanął przed sądem

Wstrząsające morderstwo lubianej nauczycielki. Mąż stanął przed sądem

W środę przed sądem w Massachusetts stanął mąż zamordowanej nauczycielki. Podejrzewany o dokonanie brutalnej zbrodni mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Ciało 30-letniej Vanessy MacCormack, lubianej nauczycielki, która uczyła w drugiej klasie w szkole podstawowej w Lynn, znaleziono w sobotę po południu w jej domu w Revere. Policja zatrzymała w tej sprawie 29-letniego Andrew MacCormacka, męża kobiety. Mężczyzna był już w przeszłości oskarżany o przemoc domową.

– Dowody sugerują, że do morderstwa doszło na tle przemocy domowej, a popełniono je dokładnie w tym miejscu, w którym ofiara powinna była czuć się najbezpieczniej – w jej własnym domu – oświadczyła prokuratura hrabstwa Suffolk.

Rodzina zamordowanej unika mediów i prosi o prywatność w tym trudnym okresie. Mary Dill, dyrektorka Connery Elementary School, gdzie uczyła 30-latka, podkreśliła, że była to popularna nauczycielka, który angażowała się “w każdy aspekt życia szkolnego” i była “świetną przyjaciółką dla całego personelu”. – Nasza szkolna społeczność ma złamane serce – stwierdziła Dill.

(jj)

COMMENTS