Wspierani przez Rosję separatyści ostrzeliwują ukraińskie pozycje w Donbasie

Wspierani przez Rosję separatyści ostrzeliwują ukraińskie pozycje w Donbasie

7 ukraińskich żołnierzy zginęło, a 14 zostało rannych. Taki jest bilans ostatniej doby walk w Donbasie. Wspierani przez Rosję separatyści ostrzeliwują ukraińskie pozycje, często używając artylerii. Według ukraińskich informacji, Rosja wciąż dostarcza bojówkarzom sprzęt wojskowy.

 
O 14 rannych i 7 poległych ukraińskich żołnierzach poinformował rzecznik administracji prezydenta do spraw operacji antyterrorystycznej, Andrij Łysenko. Przekazał wyrazy współczucia rodzinom i bliskim poległych żołnierzy. Łysenko podkreślił, że ataki separatystów są coraz częstsze.

W ciągu ostatniej doby do ostrzałów ukraińskich posterunków dochodziło praktycznie na całej linii rozdziału sił. Bojówkarze używali artylerii: haubic i moździerzy, ale też rakiet Grad. Ogółem Ukraińcy naliczyli 78 ataków. Ponadto, jak zaznaczył Andrij Łysenko, ukraiński wywiad zauważył dostawy paliwa i sprzętu wojskowego z Rosji dla separatystów.

Jak mówił, na stację w Doniecku przybył pociąg złożony z 30 platform z rosyjskimi czołgami i samobieżnymi systemami artyleryjskimi. Podobny, nieco mniejszy rosyjski transport przybył do Iłłowajska. Wcześniej Ukraińcy informowali, że według ich danych, na terenach kontrolowanych przez separatystów jest około 700 rosyjskich czołgów.

TS/ (IAR)/ Paweł Buszko, Kijów/mg/SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0