HomePOLSKA

Wsparcie wojska w walce z drugą falą epidemii koronawirusa można zamówić on-line

Wsparcie wojska w walce z drugą falą epidemii koronawirusa można zamówić on-line

Wsparcie wojska w walce z drugą falą epidemii koronawirusa można zamówić on-line. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy są kierowani w ostatnich dniach do działań przeciwepidemicznych, uruchomili specjalną aplikację do szybkiego kontaktu na linii wojewoda-jednostki.

Rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej pułkownik Marek Pietrzak przekazał, że działanie aplikacji sprawdziło się już w czasie wiosennej fali epidemii, a obecnie zarejestrowało się w niej blisko 2,5 tysiąca podmiotów. W sumie instytucje wysłały 11,5 tysiąca wniosków o wsparcie. Większość to domy pomocy społecznej, szpitale, samorządy oraz organizacje wolontariackie. Tylko w ostatnich dwóch dniach takich wniosków złożono kilkadziesiąt.

Instytucje, które chcą dołączyć do platformy kontaktowej obsługiwanej przez terytorialsów, powinny wystać mail na adres pomoc.wot@mon.gov.pl, napisać, jaką są organizacją i podać dane kontaktowe. WOT zarejestruje podmiot w systemie i prześle link aktywacyjny.

Żołnierze WOT angażują się w pomoc związaną ze zwalczaniem COVID-19 na mocy decyzji ministra obrony narodowej. Obecnie do walki z epidemią skierowanych jest 2220 terytorialsów. Kilkuset z nich zajmuje się wsparciem służb medycznych w pobieraniu wymazów w punktach pobrań przy szpitalach.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Drążkiewicz/i wz/w hm

COMMENTS