HomeKultura

Wrocławska Tamborrada, czyli wielkie święto bębnów

Wrocławska Tamborrada, czyli wielkie święto bębnów

Wrocławska Tamborrada z udziałem trzech tysięcy osób odbędzie się 20 stycznia o 11.00 w Hali Orbita. Impreza organizowana jest z okazji baskijskiego święta bębnów, jakie jest uroczyście obchodzone w San Sebastian, mieście, które wraz z Wrocławiem jest Europejską Stolicą Kultury.

Wrocławska Tamborrada organizowana jest z okazji baskijskiego święta bębnów obchodzonego 20 stycznia w San Sebastian – mieście, które wraz z Wrocławiem jest Europejską Stolicą Kultury. 20 stycznia w San Sebastian odbywają się pochody mieszkańców, którzy z bębenkami, beczkami i deseczkami wspólnie obchodzą dzień patrona miasta. W tym roku dzieci z Wrocławia i okolic będą świętować razem z mieszkańcami San Sebastian.

 

Na własnoręcznie wykonanych bębenkach, grzechotkach i innych instrumentach perkusyjnych zagrają Marsz San Sebastian oraz utwór WrocLove. Będą największą orkiestrą Wrocławia – w hali Orbita zjawi się nawet trzy tysiące osób. Podczas Tamborrady będą dodatkowe atrakcje: orkiestra wojskowa, orkiestra policyjna, kolorowe mażoretki i stepujący tancerze oraz kolorowe niespodzianki dla wszystkich uczestników. Uczestnicy podczas imprezy kilka razy połączą się z San Sebastian a pomocą łącz satelitarnych, by wspólnie świętować – mimo dzielącej nasze miasta odległości. W 2015 roku Tamborrada odbyła się na placu Nowy Targ i uczestniczyło w niej 1600 osób.

COMMENTS