Wrocław: Zaatakował nożem kobietę w ciąży, czy chciał popełnić samobójstwo?

Wrocław: Zaatakował nożem kobietę w ciąży, czy chciał popełnić samobójstwo?

Tragedia na wrocławskich Popowicach. Mężczyzna próbował zamordować nożem kobietę w ciąży i ciężko ją poranił. To wersja prokuratury. Oskarżony mężczyzna twierdzi jednak, że chciał popełnić samobójstwo, a kobieta chwytała za nóż, żeby go uratować i dlatego została ranna.

Do dramatu doszło w lutym tego roku. Z jednego z mieszkań w bloku na pierwszym piętrze wybiegła poraniona nożem kobieta. W tym samym czasie z balkonu wyskoczył mężczyzna. Oboje przeżyli. Choć – jak stwierdzili lekarze – kobieta tylko dzięki szybkiej pomocy ratowników wrocławskiego pogotowia. Mężczyzna – Tomasz S. – został oskarżony o próbę zabójstwa.

 

Katarzynę poznał przez internet kilka miesięcy wcześniej. On mieszkał na drugim końcu Polski, ona we Wrocławiu. Zaczęli się wymieniać mailami, potem odwiedzali się. Wreszcie Tomasz przyjechał do Wrocławia i zamieszkał ze swoją internetową znajomą. Był początek 2018 roku. Kobieta zaszła w ciążę. Ale po kilku tygodniach mieszkania razem doszła do wniosku, że nie chce związać się z Tomaszem na stałe. Oznajmiła, że chce się rozstać. Ale on nie chciał. Do tragicznej w skutkach kłótni doszło drugiego lutego. Katarzyna chciała wyjść z mieszkania i poszła do łazienki przebrać się. Wpadł tam za nią Tomasz S. z nożem – tak opisuje to prokuratura w akcie oskarżenia. Przyłożył jej nóż do szyi, próbował pchnąć w brzuch.

 

Skaleczył ramię i ręce. Później sam się zranił w szyję oznajmiając, że nie pójdzie za to siedzieć. Gdy wyszedł z łazienki, jej udało się uciec z mieszkania. W międzyczasie zadzwoniła po karetkę pogotowia. Później okazało się, że tylko profesjonalna akcja uratowała kobiecie życie. Tomasz S. nie przyznał się do postawionego mu zarzutu. Wszystkie rany kobiety miały powstać w czasie szarpaniny. Kiedy to ona próbowała powstrzymać go od popełnienia samobójstwa. Za próbę zabójstwa grozi mu dożywocie. To, jak było, rozstrzygnie sąd.

 

aip

fot. ilustracyjnaCOMMENTS

WORDPRESS: 0