HomeDolnośląskie

Wrocław: Urodziny prezydenta Jacka Sutryka kosztowały podatników ponad 61 tysięcy złotych

Wrocław: Urodziny prezydenta Jacka Sutryka kosztowały podatników ponad 61 tysięcy złotych

Przynajmniej 61 tysięcy złotych kosztowało podatników listopadowe show, podczas którego prezydent Jacek Sutryk świętował pierwszą rocznicę swoich rządów we Wrocławiu i opowiadał o swoich sukcesach.

Chodzi o imprezę, która 17 listopada odbyła się w Centrum Kongresowym przy wrocławskiej Hali Ludowej. Wystąpienie Jacka Sutryka okraszone prezentacjami multimedialnymi trwało blisko dwie godziny. Magistrat przekonywał, że spotkanie było otwarte dla wszystkich, jednak na widowni dominowali urzędnicy i pracownicy wrocławskich spółek. Michał Kurczewski, szef klubu PiS zwrócił się do prezydenta Jacka Sutryka z prośbą o informację kto i ile wyłożył za organizację imprezy. Chodziło zarówno o koszt wynajęcia Centrum Kongresowego, jak i przygotowanie materiałów multimedialnych zaprezentowanych w czasie wystąpienia.

 

Radny udostępnił nam pismo z odpowiedziami na te pytania. Koszt organizacji spotkania z mieszkańcami, podsumowującego rok pełnienia obowiązków przez Prezydenta Wrocławia to 40 050 zł (wynajem powierzchni wraz z obsługą techniczną), koszt wszystkich wykorzystanych materiałów multimedialnych wykorzystanych także podczas spotkania, które dotyczy zapytanie, wyniósł 21 500 zł – czytamy w piśmie podpisanym przez Radosława Michalskiego, dyrektora Biura Promocji Miasta i Turystyki. Razem impreza kosztowała co najmniej 61 550 zł.

 

– Jestem zbulwersowany ujawnianymi kosztami imprezy rocznicowej prezydenta. Podsumowanie dotychczasowego dorobku i przedstawienie planów na przyszłość można było zorganizować zupełnie bezkosztowo, w formie konferencji w Ratuszu. To co zrobiono niestety dobrze odzwierciedla sposób sprawowania władzy przez prezydenta – komentuje Michał Kurczewski. – Te niebagatelne pieniądze można było wydać choćby na podwyżki dla urzędników, którzy coraz głośniej się tego domagają – dodaje.

 

Andrzej Zwoliński aipCOMMENTS