HomeKultura

Wrocław: Gigantyczna kolejka po wejściówkę na spotkanie z Olgą Tokarczuk

Wrocław: Gigantyczna kolejka po wejściówkę na spotkanie z Olgą Tokarczuk

Długie kolejki ustawiły się dziś do kas w Narodowym Forum Muzyki, gdzie od godziny 11 rozdawane są wejściówki na niedzielne spotkanie Olgi Tokarczuk, laureatki Literackiej Nagrody Nobla, z czytelnikami. Będzie to pierwsze spotkanie noblistki z polskimi czytelnikami po ogłoszeniu decyzji o uhonorowaniu Tokarczuk. Dopiero w niedzielę pisarka wróci z trasy promocyjnej w Niemczech.

Spotkanie z Olgą Tokarczuk odbędzie się w ramach trwającego w mieście Bruno Schulz. Festiwal. Planowano je wcześniej, jeszcze przed wiadomością o przyznaniu Oldze Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla. Miało się odbyć w Oratorium Marianum, ale zainteresowanie było tak duże, że przeniesiono je do Narodowego Forum Muzyki.

 

Z Olgą Tokarczuk rozmawiać będzie Katarzyna Kantner – autorka książki „Jak działać za pomocą słów? Proza Olgi Tokarczuk jako dyskurs krytyczny”. Wstęp na niedzielne spotkanie z Olgą Tokarczuk jest bezpłatny, ale potrzebne będą wejściówki – można je odebrać od dziś (17 października) od godz. 11 w Narodowym Forum Muzyki.

 

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Dla osób które nie zmieszczą się w NFM, na placu Wolności ustawiony będzie telebim. Olga Tokarczuk nie będzie podpisywać książek, ani rozdawać autografów.

 

th aip

COMMENTS