14.3 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Wpadka w amerykańskiej kampanii prezydenckiej. Donald Trump obraził weteranów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Trwa wojna na słowa między politykami po głośnym faux pas, jakie w sobotę popełnił najbogatszy kandydat w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w USA, magnat na rynku nieruchomości Donald Trump. Obraził on republikańskiego senatora Johna McCaina oraz weteranów amerykańskich wojen.
– Nie potrzebuję od niego przeprosin. Myślę, że powinien przeprosić rodziny tych, którzy poświęcali swe życie w wojnie i doświadczyli niewoli pełniąc służbę dla ojczyzny – powiedział John McCain o Donaldzie Trumpie.
Słowa te, cytowane prze CNN, były reakcją senatora z Arizony na sobotnią wpadkę Trumpa na wiecu wyborczym w Phoenix w stanie Arizona. Być może poirytowany tym, że senator McCain nazwał uczestników wiecu Trumpa szaleńcami, kandydat na prezydenta powiedział najpierw, że dla niego McCain, który w czasie wojny w Wietnamie spędził pięć lat w niewoli nie był bohaterem wojennym. W końcu stwierdził: – OK, był bohaterem wojennym, bo dał się pojmać. Ja lubię bohaterów, którzy nie dali się pojmać.
Jak przypomina „The Times”, podczas nalotu bombowego na Hanoi w 1967 roku samolot Johna McCaina został zestrzelony, a on sam dostał się do niewoli. Spędził kolejnych ponad pięć lat w okrytym ponurą sławą obozie dla jeńców wojennych znanym jako Hanoi Hilton.
Jak dodaje CNN, w poniedziałek Donald Trump powiedział, że nie ma za co przepraszać McCaina. – Powiedziałem wyraźnie, że był on (McCain) bohaterem. Nie mam z tym żadnego problemu – stwierdził Trump.
„The Times” zastanawia się, czy kłótnia nie doprowadzi do tego, że Trump odłączy się od Republikanów i postanowi samodzielnie startować w wyborach prezydenckich w przyszłym roku, co byłoby na korzyć kandydatowi Demokratów.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520