HomePodlaskie

WOŚP nie zagra w Białymstoku. Szokujący komunikat sztabu Orkiestry. Brakuje rąk do pracy

WOŚP nie zagra w Białymstoku. Szokujący komunikat sztabu Orkiestry. Brakuje rąk do pracy

Z białostockiego sztabu WOŚP wykruszają się wolontariusze. Organizacja w stolicy województwa koncertu głównego i imprez towarzyszących w 2020 roku stanęła pod znakiem zapytania.

 

– Mimo, że pojawiały się nowe, chętne osoby do pomocy, za chwilę podążały za swoimi marzeniami, które często były związane z wyjazdem do innego miasta czy kraju – tłumaczy koordynatorka ds. wolontariuszy Magda Łapińska. Pełną treść komunikatu można zobaczyć na oficjalnym profilu białostockiego sztabu WOŚP na Facebooku.

 

W związku z sytuacją w tym roku białostocki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podejmuje się jedynie próby przeprowadzenia zbiórki na terenie miasta. Magda Łapińska informuje, że zmniejszona zostanie liczba wolontariuszy na 28. finał WOŚP. Nie będzie koncertu głównego, imprez towarzyszących ani aukcji, lecz jedynie zbiórka pieniędzy na terenie miasta. Podlaskie Stowarzyszenie ”Młoda Krew” zadeklarowało się, że w dniu finały zorganizuje bieg „Policz się z cukrzycą”.

 

Wiele wskazuje na to, że w 2020 roku po raz pierwszy Białystok czeka przerwa od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Magda Łapińska przyznaje ze smutkiem, że została w sztabie całkiem sama. – Mam cichą nadzieję, że jednak uda się coś zrobić – tłumaczy. – Dlatego informuję o tym w październiku, a nie w grudniu, gdy będzie już za późno. Satysfakcja z tej pracy jest naprawdę duża. Pracuję na co dzień w szpitalu i widzę, jak sprzęt ufundowany przez Orkiestrę pomaga ludziom na co dzień. Koordynatorka podkreśla, że sztabowi nie jest potrzebna pomoc “na chwilę”.

 

– Musimy pamiętać, że pracujemy za darmo. Potrzebujemy osób zaangażowanych. Takich, z którymi można pracować parę miesięcy. Chętni wciąż mogą wspomóc sztab i zaangażować w działania WOŚP. Co należy zrobić? – Zainteresowani mogą się ze mną kontaktować przez fanpage lub wysłać prywatną wiadomość na Facebooku – informuje Łapińska. Dane kontaktowe są dostępne także na oficjalnej stronie 28. finał WOŚP zaplanowano na niedzielę, 12 stycznia.

 

COMMENTS