27.2 C
Chicago
niedziela, 21 lipca, 2024

Wolontariusze ostrzygli bezdomnych w Detroit

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Około 250 bezdomnych w Detroit ma od piątku nowe fryzury. Ludziom, którzy na co dzień nie mogą sobie pozwolić na takie luksusy jak wizyta u fryzjera, włosy obcięło niespełna 200 ochotników.

Bezdomni mogli skorzystać z pełnej usługi – ich włosy były nie tylko strzyżone, ale i wcześniej myte. Do tego otrzymali darmowe posiłki, w ofercie była też pomoc medyczna. Wszystko umiliła muzyka na żywo grana przez lokalny zespół.

Piątkowe wydarzenie zostało zorganizowane przez Cass Community Social Services, Paul Mitchell The School i You First – projekt grupy z Kalifornii, która strzyże włosy bezdomnym w swoim stanie, Utah, Arizonie i Las Vegas. Wszyscy byli zadowoleni, a najbardziej oczywiście ci, do których wyciągnięto pomocną dłoń.

– Odchodzili nieco szczęśliwsi. Uśmiechali się, gdy tylko głowa miała kontakt z wodą. W przypadku bezdomnych bardzo często martwimy się o wielkie rzeczy, takie jak zakwaterowanie czy praca. Kiedy jednak żyjesz na ulicy, nie masz zbyt często okazji, aby się umyć. Dotyk kogoś innego, jego troska przypomina ci, że jesteś człowiekiem – powiedział pastor Faith Fowler, dyrektor wykonawczy Cass Community Social Services.

Paul Mitchell School zamierza tego lata przeprowadzić jeszcze co najmniej dwie takie akcje w Michigan – ponownie w Detroit oraz w Pontiac.

(dr)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520