HomeUncategorized

Wojtek Wojcik nowym piłkarzem Cosmos Nowy Jork

Wojtek Wojcik nowym piłkarzem Cosmos Nowy Jork

CHICAGO: Wojtek Wójcik, dobrze znany napastnik w środowisku piłkarskim w Chicago podpisał kontrakt z zespołem New York Cosmos. Do składu został dołączony 20 marca, b.r.  Już po świętach Wielkanocnych wyjeżdża do Nowego Jorku, aby rozpocząć treningi z nową drużyną. Pierwsze mecze z jego udziałem są zaplanowane w maju b.r. Wojtek napisał w oświadczeniu na FB z 21 marca, że jest „bardzo wdzięczny drużynie New York Cosmos. Będzie dla mnie przywilejem reprezentowanie tak wielkiego klubu, który posiada tak bogatą historię. Jestem podekscytowany mając przed sobą możliwość spotkania kibiców z [Nowego Jorku] oraz doświadczyć możliwośći życia w jednym z najlepszych miast na świecie”.   W New York Cosmos grało wielu wybitnych piłkarzy, min, słynny Pele w latach 1974 i 1975.

W okresie wakacyjnym oglą daliśmy przepiękne zdjęcia Wojtka i jego narzeczonej Agnieszki Barnak z podróży po stadionach Hiszpanii, min, ze stadionu Barcelony.

W czasie studiów Wojtek grał w drużynie uniwersyteckiej Bradley University w stanie Illinois.

Ciekawostką jest także fakt, że Wojtek występował gościnnie na scenach zespołu nowoczesnych form artystycznych JUMP w Chicago, ostatnio w jego styczniowym programie.

Wyglada na to, że jego własne życzenia noworoczne spełniają się i że jego kariera piłkarska zaczyna nabierać nowego rozmachu. Naszych kolegów dziennikarzy z Nowego Jorku prosimy o przybliżenie kibicom jego sylwetki. Polonijnych kibiców ze wschodniego wybrzeża USA zachęcamy do przyjrzenia się polonijnemu napastnikowi i do oglądania meczy z udziałem Wojtka Wójcika. W Chicago głosowaliśmy kilka miesięcy temu na bramkę miesiąca którą strzelił. Życzymy mu powodzenia w Now York Cosmos, w jego nowej drużynie i w dalszym rozwoju kariery sportowej.

@ Andrzej MikołajczykCOMMENTS