HomeCiekawostki

Wojsko wyprzedaje… dzieła sztuki i samochody. Zobacz jakie “perełki” możesz kupić! Ceny od 50 do 800 zł

Wojsko wyprzedaje… dzieła sztuki i samochody. Zobacz jakie “perełki” możesz kupić! Ceny od 50 do 800 zł

Agencja Mienia Wojskowego sprzedawała już niemal wszystko. Tym razem przyszedł czas na „sztukę” z wojskowych jednostek. Wśród 101 wystawionych pozycji znalazło się prawie 40 obrazów, płaskorzeźb i litografii. Ceny wywoławcze wahają się od 50 do 800 zł.

Na przetargu nie zabraknie też klasyki, czyli wycofanych z wojska ciężarówek star, terenowych honkerów i tarpanów, autobusów autosan czy maszyn warsztatowych. Hitem może okazać się też mercedes 290 GD wyceniony na 40 tys. zł. Na nabywców czekają też pakiety złomu. Otwarcie ofert zaplanowano na 14 maja br. o 13:00 w siedzibie Oddziału Regionalnego AMW w Krakowie. Agencja Mienia Wojskowego znów zaskakuje. Tym razem w przetargowej ofercie krakowskiego oddziału AMW pojawiło się blisko 40 egzemplarzy obrazów, płaskorzeźb i litografii, które ozdabiały korytarze i gabinety wojskowych kompleksów.

 

W swojej bogatej historii Agencja sprzedawała już wiele nietypowych rzeczy. AMW udało się zagospodarować nadwyżki wojskowej żywności, a nawet znaleźć nowych właścicieli dla koni ze Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego. Jednak nigdy wcześniej nie wystawialiśmy na sprzedaż prac plastycznych. A skoro zostały one uznane za zbędne dla wojska – podjęliśmy również takie wyzwanie – wyjaśnia dyrektor krakowskiego oddziału AMW Przemysław Wierzba.

 

Wojsko. Wyprzedaż sprzętu

 

Wśród oferowanych przez Agencję obrazów, litografii i płaskorzeźb dominuje tematyka przyrodnicza, historyczna i wojskowa. Autorami prac pochodzących głównie z lat 80 i 90 są m.in. Magdalena Gozdek, Edmund Majkowski czy Czesław Podgórski. Ceny wywoławcze wahają się od 50 do 800 zł za egzemplarz. Obrazy można oglądać przy ul. Księży Pijarów 3, gdzie mieści się stacjonarny sklep z powojskowym sprzętem. – Tym razem przetarg ma charakter ofertowy, a nie ustny, więc poczucie niedosytu mogą mieć wszyscy, którzy chcieliby poczuć się jak na licytacji w domu aukcyjnym – precyzuje kierownik Działu ds. Marketingu i PR OR AMW w Krakowie Michał Pyzik.

 

Jak w domu będę za to mogli się poczuć kolekcjonerzy i miłośnicy wycofanych z armii pojazdów. Najciekawszą pozycją dostępną na przetargu jest bez wątpienia mercedes 290 GD, za którego trzeba będzie zaoferować przeszło 40 tys. zł. W Krakowie czekają też dwa autobusy autosan H-10.10 wyprodukowane po 2000 roku, wycenione odpowiednio na 11 tys. i 10 tys. zł. Ofertę w wysokości co najmniej 10 tys. zł będzie musiał złożyć też potencjalny nabywca sali operacyjnej na starze 660. Na przetargu kupimy też stary 266, a dokładnie warsztaty na tych samochodach. Za najtańszy z nich trzeba będzie wyłożyć minimum 9 tys., a najdroższy to koszt co najmniej 14 tys. zł. Mniej zapłacimy za to za honkery 2324 (6 tys. zł) i tarpany 4012 (7,5-8 tys. zł).

 

Co można kupić na licytacji od wojska?

 

Po dłuższej przerwie dostępna będzie znów spadochroniarnia polowa na przyczepie, czyli mobilne pomieszczenie, w którym przechowuje się i konserwuje sprzęt spadochronowy. Cena wywoławcza – 3 tys. zł. Coś dla siebie znajdą też majsterkowicze i osoby prowadzące warsztaty. Do wzięcia są m.in.: szlifierka uniwersalna i strugarka poprzeczna (pierwsza za 1,2 tys. zł, druga za 1 tys. zł), tokarka (4,5 tys. zł) czy też wiertarka stołowa (1,5 tys. zł). Wśród wystawionych sprzętów znajdziemy też m.in. łodzie jednoosobowe i rozpoznawcze (300-400 zł) oraz zestaw namiotów (800 zł). Przetargiem powinni zainteresować się też przedsiębiorcy z branży recyklingowej, bo krakowski odział AMW ponownie przeznaczył do sprzedaży kilka pakietów złomu.

 

Cenę wyjściową za najcięższy z nich o wadze 160 ton ustalono na 120 tys. zł. Lżejsze, złożone z metali żelaznych i nieżelaznych wyceniono od 11 do 23 tys. zł. zł. Otwarcie ofert odbędzie się 14 maja br. o 13:00 w siedzibie krakowskiego oddziału AMW przy ul. Montelupich 3. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej wybranych pozycji przetargowych. Wpłata musi zostać zaksięgowana przez AMW najpóźniej w przeddzień przetargu. Zainteresowani będą mogli obejrzeć oferowany sprzęt w miejscach jego przechowywania od 8 do 10 maja. w godz. 10:00-13:00. Szczegóły dotyczące procedury składania oferty zamieszczone są w ogłoszeniu dostępnym na stronie internetowej: www.amw.com.pl, w zakładce „Uzbrojenie i sprzęt”.

– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu

– brak opisu

– brak opisu

– brak opisu

– brak opisu


– brak opisu

– brak opisu– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu

 

Arkadiusz Maciejowski aip

 COMMENTS