Wojsko w Starachowicach? Poseł Lipiec zapowiada, dowództwo milczy

Wojsko w Starachowicach? Poseł Lipiec zapowiada, dowództwo milczy

Poseł Krzysztof Lipiec zapowiada powstanie ośrodka szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Starachowicach. Dowództwo 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej zachowuje powściągliwość w sprawie.

W Starachowicach odbyła się konferencja prasowa, na której świętokrzyski poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec mówił o planach Wojsk Obrony Terytorialnej wobec Starachowic i województwa świętokrzyskiego. – Dowództwo 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie rozmieszczone w Kielcach. Bataliony lekkiej piechoty zostaną rozwinięte w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Starachowicka kompania Wojsk Obrony Terytorialnej będzie podlegała pod dowództwo batalionu w Kielcach – powiedział poseł Krzysztof Lipiec. – Pewne jest też powstanie w Starachowicach ośrodka szkoleniowego Wojsk Obrony Terytorialnej, na terenie starachowickiej strzelnicy sportowej. Jest ona modernizowana, kosztem kilku milionów złotych, dla celów sportowych Klubu Świt Starachowice i celów wojskowych – mówił poseł na konferencji.

Dowództwo 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej zapytane o te sprawy, zachowuje powściągliwość. – Brygada jest w trakcie formowania. Jest wiele wariantów. Na razie nie możemy powiedzieć, który z nich zostanie wcielony w życie – mówi Kamila Kreis-Tomczak, rzecznik prasowy świętokrzyskiej brygady.

CuK aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0