Wojna dwóch profesorów: Prof. Majchrowski złożył wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec prof. Sadurskiego

Wojna dwóch profesorów: Prof. Majchrowski złożył wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec prof. Sadurskiego

Prof. Jan Majchrowski złożył do rektora Uniwersytetu Warszawskiego wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności dyscyplinarnej prof. Wojciecha Sadurskiego. W odpowiedzi kierujący Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych prof. Marek Wąsowicz złożył wniosek do rektora UE o wszczęcie wobec prof. Majchrowskiego postępowania dyscyplinarnego.

Decyzja ta spowodowała, że prof. Majchrowski zdecydował się na upublicznienie swojego listu, który wcześniej wysłał do rektora UW. Tłumaczy w nim, że przyczyną złożenia przez niego wniosku były agresywne wypowiedzi prof. Sadurskiego w mediach wobec władz państwowych i osób, w tym pracowników UW, których uznał za swoich przeciwników. Zdaniem prof. Majchrowskiego prof. Sadurski uporczywie narusza godność nauczyciela akademickiego a także zasady etyki. Z tego powodu prof. Majchrowski przyznał, że nie rekomenduje swoim studentom zajęć u prof. Sadurskiego.

Prof. Sadurski w obraźliwy sposób wypowiadał się na temat m.in. prezydenta czy sędziów Sądu Najwyższego. Zgłosił także pomysł powołania Obywatelskiego Trybunału Stanu, który ma rozliczać polityków obozu Prawa i Sprawiedliwości czy dziennikarzy, z którymi prof. Sadurski się nie zgadza.

 

 

Wikipedia:

Jan Majchrowski (ur. 17 listopada 1964 w Warszawie) – polski prawnik, politolog, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, pierwszy wojewoda lubuski. W 2018 prezydent Andrzej Duda powołał go do pełnienia urzędu sędziego Sądu Najwyższego, lecz legalność tej nominacji jest przedmiotem kontrowersji w środowisku sędziowskim i wśród przedstawicieli nauki prawa.

———

Wojciech Sadurski (ur. 5 czerwca 1950 w Warszawie) – polski prawnik, filozof, politolog, profesor nauk prawnych, profesor Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego we Florencji, profesor Uniwersytetu w Sydney, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta, komentator polityczny.

IAR / pp/mitro/

fot. tvn24/screenshot/; tv.rp.pl/screenshot/

COMMENTS

WORDPRESS: 0